Кез-келген мемлекеттің тарихы өз валютасының тарихын да қамтиды. Бұл көптеген ғасырлар бойы мемлекеттіліктің символдарының бірі болып саналған монета.

Бүгін үшінші курс студенттері үшін "монеталарды зерделеу – Қазақстанды аш" ұлттық валюта сағаты өткізілді. Тұсаукесер барысында студенттердің назарына мерейтойлық даталарға, мәдениет ескерткіштеріне, тарихи оқиғаларға, мәдениет саласындағы жетістіктерге орай көрнекті қайраткерлерге арналған монеталар ұсынылды.

Мәселен, "оқиғалар" сериясынан: "жалпыұлттық келісім және саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу жылы", "Қазақстан Тәуелсіздігіне 30 жыл"монетасы. "Ғарыш" сериясынан - "Тұңғыш жасанды жер серігі" "Жердің алғашқы жасанды серігі", ал "Қазақстанның мешіттері мен соборлары" сериясынан- "кафедралдық ширкеуіі" "кафедралдық собор", "көрнекті оқиғалар мен адамдар" сериясынан "Талғат Бигелдиновтың 100 жылдығына" арналған монеталар, "100-белгілі қазақ әншісі Роза Бағланованың мерейтойы".

"Монеталарды зерделеу – Қазақстанды ашу" жаңа сериясы дарынды композитор және әнші Батырхан Шүкеновтың 60 жылдығына арналған монетамен ұсынылған.
Әрбір монетаның өзіндік тарихы бар және ел мен тарихи дәуірдің "визит картасы" болып табылады.