31 мамыр-Ашаршылық пен саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні.

Бұл тақырыпта кітаптар шығарылады, фильмдер түсіріледі. Колледжде Валерий Михайловтың" ұлы джут шежіресі " атты кітап сағаты өтті. Бұл кітап 30 – шы жылдардың басында болған қазақ трагедиясының шығу тегі, себептері мен сипатын алғашқы ірі зерттеу болып табылады.
Кітаптың тұсаукесері барысында деректі әңгімеден үзінділер келтірілді: Мордың қорқынышты суреттерін көрген ұрпақ өкілдерінің естеліктері. Ғафу Қайырбековтің трагедия туралы және Ғабит Мүсіреповпен әңгімелесу туралы естеліктері, осы қорқынышты трагедияның куәгері болған Татьяна Невадовскаяның дәптер-күнделігінен алынған жазбалар. Шынында да, нақты адамдардың тағдыры, құжаттары мен фактілері ғана Қазақстан тарихындағы қорқынышты кезеңнің трагедиясын толық жеткізе алады.

… Кто приказал? Узнать – понять хочу я,
Кто смерть и нищету послал сюда?
Где спокон веку жил народ, кочуя
С верблюдом, осликом, и пас стада.
Зачем снимать последнюю рубаху
И целый край заставить голодать?