Цифрландыру дәуірінде, сондай-ақ кәсіби лексикаға "цифрлық колледж" ұғымын енгізу "электрондық білім беру ресурстарын құру"тақырыбын талқылауға өзекті болып табылады.

Бүгін ұжым екеуміз жаңа білім алу жолындамыз. Колледжде бағдарламашы Кондрашкин Егор оқытушыларды электрондық білім беру ресурстарын құрудың техникалық жағымен таныстырды. Егор TurboSite ретінде қарапайым құрал арқылы электрондық білім беру өнімін жасау көп уақытты қажет етпейтініне сендіреді. Ең бастысы, біз мұғалімдер күнделікті өз сабақтарымызда қолданатын оқу материалы болуы керек.

Авторлар бір Оқу модуліне кіретін пәндер оқытушылары бола алады.

Оқу процесінде электрондық білім беру ресурстарын пайдаланудың тиімділігі мынадай мүмкіндіктердің болуымен қамтамасыз етіледі:

• Мультимедиялық
  • Модельдеу
  • Интерактивтілік

Төменде электрондық білім беру ресурстарының түрлерінің мысалдары келтірілген:

- Оқу материалы (оқулық, оқу құралы, дәрістер конспектісі, тест, бақылау сұрақтары, электрондық оқу курсы;)

- оқу-әдістемелік материал (әдістемелік нұсқау, оқу бағдарламасы, ОҚУ ЖОСПАРЫ, сабақ жоспары;

- ғылыми материал (диссертацияның рефераты, диссертация, мақала, монография, шолу;)

- электрондық мерзімді басылым (толық мәтінді басылым, баспа басылымдарының мазмұны; электрондық кітапхана, - білім беру сайты;

Авторлық жұмыстың, электрондық білім беру ресурсының болуы біліктілік санатын беру кезінде айтарлықтай артықшылық береді.

Біз, Егор Михайлович және мен Нарзангүл Қайыржанқызы ұсынған ақпарат пайда болады деп үміттенемін және жақын арада біздің ұжым өзінің авторлық электрондық білім беру жобаларын таныстырады.

Видеоинструкция

Учиться! Учиться! И еще раз учиться