Бұл күні таңертеңнен бастап "Педагогика" және "Психология" пәндері бойынша 4 курс тәрбиешілері тобымен ашық біріктірілген сабақ өткізілді, онда педагогтар бір-бірін толықтыра отырып, "баланың мектептегі оқуға психологиялық және физиологиялық дайындығы"тақырыбын ашты.

Сауатты жобаланған сабақ мұғалімнің студенттермен жемісті, бірлескен жұмысын мақсат етті.

Сондай-ақ, басқа ұйымдардан педагогтарды тарта отырып, "ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларды оқытудың жаңа мазмұнындағы инклюзивті білім беру" тақырыбына семинар нәтижелі өтті. Семинарға Бізге Қостанай қ. №29 жалпы білім беретін мектептің инклюзияны қолдау кабинетінің әдіскері А. А. Мұқашева, "Балбөбек "бөбекжайының әдіскері А. В. Советская, педагог - психолог К. Т. Жүсіпова," Алтын бесік "бөбекжайының әдіскері О. Жданова және педагог - психолог Н. К. Куйшинова қосылды.

Алғашқы өнер көрсету Айгүл Асқарбекқызы болды, ол студенттерге "ерекше" балалармен жұмыста қолдану қажет болатын әдістер туралы түсінікті түрде айтып берді. Өз тәжірибесінен мысалдар келтірді, әріптестерінің жұмысы туралы айтты.

Одан кейін "Балбөбек "бөбекжайы мен" Алтын бесік "бөбекжайы әріптестері сөз сөйледі. Осы мектепке дейінгі мекемелердің психологтары ерекше білім беру қажеттілігі бар балалармен жұмыс істеу бойынша ұсыныстар берді. Педагогтар өз жұмысына сүйену қажет нормативтік базаны атап өтті.

Студенттер семинардың практикалық бөліміне белсенді қатысып, көптеген сұрақтар қойылып, толық жауаптар берілді.

Біздің іс - шараларымыз осымен аяқталған жоқ, у.М. Нұрғалиева өткізген В-41 және А-41 топтарымен зияткерлік-танымдық ойынмен жалғасты. Бұл ойында мұғалім педагогикалық білім мен танымдық қызығушылықты дамытуды насихаттады. Ойын барысында педагог педагогтардың портреттерін, педагогикалық есектері бар карточкаларды пайдаланды.

Педагогика и Психология