2022 жылдың 29 наурызында Қазтұтынуодағы Қостанай Жоғары колледжінің базасында Қостанай облысының техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының студенттері арасында "StartUp"-2022" бизнес-жобалардың студенттік хакатоны конкурсы өткізілді.

Бұл конкурс әртүрлі колледждердің студенттерін жобалық қызметке тартуға және жастарда экономикалық ойлау, кәсіпкерлік бастаманы қалыптастыруға бағытталған. Байқауға Қостанай облысының 5 колледжінен 10 қатысушы қатысты: Қостанай облысы білім басқармасының "Қостанай педагогикалық колледжі" КМҚК, "Қостанай әлеуметтік-техникалық колледжі" мекемесі, "ҚИНЭУ кәсіпкерлік колледжі" ЖМ, "ЗЕРЕК колледжі" ЖМ, "Қазтұтынуодағы Қостанай Жоғары колледжі"мекемесі.

-Медициналық технологиялар, денсаулықты сақтауға арналған жобалар, экологияны жақсартуға арналған технологиялар, тұтыну, қызмет көрсету саласы, әлеуметтік жобалар және т. б. бағыттар бойынша Start-Up жобалар ұсынылды.

Байқауға қатысушыларды білікті қазылар алқасы бағалады:

1. Бикенов Марат Ахметқалиұлы-"Атамекен"Қостанай облысы Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының бизнес-тренері.
  2. Дамир Дулатұлы Мнайдаров - "А. Байтұрсынов атындағы Қостанай Өңірлік университеті" КЕАҚ ақпараттандыру басқармасы бастығының міндетін атқарушы.
  3. Бекбаев Нұрсұлтан Ғалымжанұлы-Қостанай облысының "Жас Атамекен" жас кәсіпкерлер клубы жобаларының үйлестірушісі, А.Байтұрсынов атындағы КРУ жанындағы Smart орталықтың технологиялар трансфері бөлімінің бас маманы.

Байқау қорытындысы бойынша жеңімпаздар анықталды:

Гран – При - "Асар "еріктілер қозғалысы" жобасы-Құсайынов Сұлтан,

Нұрпейісова Альбина (жетекшісі Сұлтанова Ғалия Еркенқызы)

• I орын - "Mobile Doctor" Смарт білезік " жобасы-Коваленко Кристина, (жетекшісі Байгенжинова Карина Асланбековна)
  • I орын — "ЭкоДрова" жобасы-Кинебаева Сабина (жетекшісі Кукенова Бакыткуль Кабылдиновна)
  • II орын — "жеміс чиптері" жобасы-Маховская Юлия, Огай Екатерина (жетекшісі Кашакова Гульнар Адиловна)
  • II орын - "семсерлесу клубы" жобасы-Есімсейіт Әлихан (жетекшісі Ворона Надежда Борисовна)
  • III орын — "Фитостены" жобасы-Синегуб Кристина (жетекшісі Аленова Сауле Тасболатовна)
  • III орын-"Робот — заңгер" жобасы-Сапабеков Әміржан, Молдағалиев Рустам (жетекшісі Кукенова Бакыткуль Кабылдиновна).

Конкурс ұйымдастырушыларына өзінің кәсіпкерлік әлеуетін көрсетуге, Start-Up жобаларын әзірлеу және іске асыру бойынша тәжірибе алмасуға мүмкіндік бергені үшін алғысымызды білдіреміз.

Бизнес-жобалар байқауының барлық қатысушыларын құттықтаймыз және шығармашылық табыстар мен жеңістер тілейміз!

Студенческий хакатон бизнес-проектов